Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2018-11-07

Sveikiname medicinos fizikus su profesine švente!

Lapkričio 7 d. yra minima Pasaulinė Medicinos fizikų diena. Medicinos fizikai – tai nedidelė profesionalų bendruomenė, dirbanti medicinos srityje ir padedanti medicinos personalui suprasti, kaip saugiai naudoti jonizuojančiąją spinduliuotę ir nuo jos apsisaugoti. Šių specialistų užduotis – visais galimais fizikiniais metodais naudojant turimas technologijas, užtikrinti, kad pacientų patiriama apšvita būtų optimali, o įstaigos darbuotojai ir lankytojai būtų apsaugoti nuo nepagrįstos apšvitos.
Medicinos fizikos sritis yra palyginti jauna. Ji atsirado kai vėžiniams susirgimams gydyti buvo pradėti naudoti radioaktyvūs elementai. Tada pradėta ieškoti sprendimo, kaip naudojant jonizuojančiąją spinduliuotę sunaikinti vėžinius darinius ir nepakenkti sveikiems žmogaus audiniams.
Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje pirmieji medicinos fizikai pradėjo dirbti onkologijos centruose, pirmiausia Vilniaus ir Kauno, vėliau – Klaipėdos bei Šiaulių gydymo įstaigose. Dabar jie dirba ir rentgeno diagnostikos bei diagnostinės branduolinės medicinos bei radiacinės saugos srityse. Medicinos fiziko pareiga yra užtikrinti, kad procedūros būtų atliekamos tik su tinkamai veikiančia ir reikalavimus atitinkančia įranga, o atliekant procedūras būtų naudojami tinkamai parinkti parametrai. Svarbu, kad medicinos fizikai aktyviai prisidėtų rengiant radiacinės saugos ir kokybės laidavimo programas bei aktyviai dalyvautų jas įgyvendinant.
Lietuvoje yra daugiau nei 60 diplomuotų medicinos fizikų, kuriuos vienija Medicinos fizikų draugija ir Lietuvos medicinos fizikų ir biomedicinos inžinierių asociacija, atstovaujanti Lietuvai tarptautinėse organizacijose.
Sveikiname visus medicinos fizikus su jų diena ir linkime visada tobulėti bei išlikti entuziastingais savo srities specialistais, siekiančiais kelti radiacinės saugos kultūrą Lietuvoje!Grįžti į peržiūrą